Çalışma Prensibimiz
ExportMiners olarak nasıl bir çalışma prensibi gerçekleştiriyoruz hemen inceleyin.
1
Bir araya gelip, sizi, firmanızı ve hayallerinizi dinliyoruz…

Dijital veya yüz yüze organize edeceğimiz bir toplantıda; önce sizi, firmanızı ve firmanızın hayallerini dinliyoruz. Böylelikle; firmanız hakkında detaylı bilgiyi, birinci ağızdan yani sizden dinlemiş oluyoruz. Bu aşamada bizimle firmanızın hayallerini, geçmiş ihracat tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

2
Gizlilik Anlaşmamızı imzalıyoruz.

Türkiye’nin ilk ihracat ajansı Export Miners olarak; bizimle paylaştığınız tüm ticari sırlarınızı 150.000 EURO bedelindeki gizlilik anlaşmamız ile güvence altında tutuyoruz. Üstelik gizlilik anlaşmamız sayesinde, aynı ürün için başka bir müşteri almayacağımızın; firmanızın ismini kullanarak reklam yapmayacağımızın da garantisini veriyoruz.

3
İş Emrimizi oluşturuyoruz

Şirketiniz için atacağımız her adımda ; önce sizden yazılı onay istiyoruz. Her iş emrimizin sonunda; iş emri kapama dosyamızı iletiyor, yeni iş emrimizin onayını yine sizden yazılı olarak alıyoruz. Böylelikle, attığımız her adımdan, önce sizin bilginiz oluyor. Onayınız olmayan hiçbir işe girişmiyoruz.

4
Ürün için ticaret zincirini raporluyoruz.

Öncelikle ihracatta ön plana çıkartmak istediğiniz ürünü belirlemenizi istiyoruz. Ürün belirlendikten sonra, dünya üzerindeki tüm gümrük kapılarından sağladığımız veri ile ürünün dünya üzerindeki ticaret zincirini ortaya çıkartıyor; bunu okunabilir yönetici özetleri haline getirip teslim ediyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek ihracat ürün raporlaması hizmetini sağlayan ekibimiz, daha bu aşamada ürününüz için en karlı pazarları; pazarlardaki rakipleri ve fiyatlarını sizin için beraber belirlemiş oluyor. İhracat ürün raporlaması bittiğinde; sizinle tekrar bir araya gelip, belirlediğimiz hedef pazarlar hakkında yorumu ve gerekli düzenlemeleri; sektörün uzmanından yani bizzat sizden dinliyoruz. İhracat ürün raporlaması hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5
Ürünü uzmanından, yani sizden dinliyoruz.

Ekibimiz, ihracat ürün raporlaması hizmetimizi sonlandırdığında; hedef pazarlarda ürünün satılmasını kolaylaştırmak için ürünü bir de uzmanından, yani sizden dinliyor. Ekibimiz; bu aşamada ürün hakkında detaylı bilgiye erişmek için notlarını alıp, sorularını size yöneltiyor. Ürünü tanıma aşamasında; ekibimiz hiçbir zaman sizden ürüne ait teknik bilgi, data, spec veya ürün reçetesi istememektedir. Ekip olarak ürünü tanımak için; ürünü yurt içinde nasıl pazarladığınızı neye dikkat çektiğinizi anlatmanızı isteriz.

6
E-mail hesabımızı teslim alıyoruz. (Opsiyonel)

OPSİYONEL olan bu süreç adımımızda, şirketinize ait fakat bizim kullanımımızda olacak olan e-mail hesabımızın bilgilerini sizden alıyoruz. Mail hesabında kullanılacak olan imzalarımızın, şirketin kurumsal yapısıyla aynı olmasına özellikle önem gösteriyoruz. Çünkü biz, artık şirketinizin ihracat departmanıyız. OPSİYONEL olan bu adımımız hakkında bize sorulan soruları, buraya tıklayarak görebilirsiniz.

7
Hedef Pazarda müşteri listesi oluşturuyoruz.

Beraber belirlediğimiz hedef pazarlarda; ürüne eli değen herkesi ve her firmayı sizin için detaylıca inceliyor, listeliyor ve segmentasyona tabii tutuyoruz. Böylelikle sadece ve sadece kendi ürününüzün ticaretini yapan firmaların sizin karşınıza geleceğinin garantisini sunuyoruz. İhracat Müşteri Listesi hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye ve örnek listeye erişmek için buraya tıklayabilirsiniz ( URL = İhr. Müş List ) Bu adımımız hakkında bize sorulan soruları, buraya tıklayarak görebilirsiniz

8
Müşteri listelerini bir de sizin kontrolünüze sunuyoruz

Hazırlanan hedef Pazar müşteri listesi, önce kontrol amaçlı sizin önünüze geliyor. Bu noktada şirketinizin hali hazırda ticareti olan, geçmişte bir hikayeniz olan veya iletişim kurulmasını istemediğiniz firmaları listeden elemenizi istiyoruz.

9
İletişim başlıyor.

Kullandığımız yüksek teknoloji ile; müşteri listelerine hızlı bir şekilde mail atılıyor. Bu mailler; kişiye özel ve takip edilebilir mailler olduğundan dolayı; mailin kim tarafından kaç kez açıldığını, ek gönderilmiş ise kaçıncı sayfasında kapatıldığını; link gönderilmiş ise linkin takibini ve diğer binlerce eşsiz özelliği 24 saat sonrasında size raporluyoruz. Böylece hangi firmaların ürünümüz ile ilgilendiğini; önceden belirlemiş oluyoruz.

10
Teknik Bilgi

Ürüne ait tarafımıza sorulan her türlü teknik bilgi karşısında ekibimiz önce sektörün uzmanıyla yani sizinle iletişime geçiyor. Bu noktada ekibimizi kendi ekibinizi yönetir gibi yönetmenizi rica ediyoruz.

11
Tekliflerin Hazırlanması

Herhangi bir müşteri adayımız, ekibimizden bir teklif istediğinde; ekibimiz duruyor. Çünkü biz sizin ihracat departmanınızız, danışmanınız değil. Teklif için gerekli bilgileri ve ürün fiyatını siz belirliyorsunuz. Fakat bu fiyatı belirlerken bir sis bulutu içerisinde değil, ihracat ürün raporlamamız sayesinde rakiplerinizin de fiyatlarını bilerek; rahatça belirliyorsunuz.

Tanışalım ve ihracatınız en üst seviyeye taşımak için beraber çalışalım.