NEDEN BİZ?
Nasıl Çalışıyoruz?
Export Miners ekibi olarak genel anlamda 10 maddelik bir program çerçevesinde çalışıyoruz.
1
Önce Tanışalım

Export Miners ekibi olarak sizi, hayallerinizi, işletmenizi ve ürettiğiniz ürünleri tanıyoruz. Ürettiğiniz ürünleri not alıyor, varsa kataloglarınızı ve görsellerinizi rica ediyoruz. Hedeflediğiniz pazarları, bu pazarları neden seçtiğinizi ve diğer hedeflerinizi not alıyoruz.

2
Gizlilik, bizim için önemli.

Export Miners ile beraber çalışmaya karar verdiğiniz an, karşılıklı olarak bir gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz. Böylece karşılıklı paylaştığımız verilerin adını artık ticari sır olarak güncelliyoruz.

3
Araştırma Faaliyetlerine Başlıyoruz.

İhracat dediğimiz şeyi bir bütün olarak gördüğümüz için, web sitenizden kataloglarınıza, ürünlerinizden kalite belgelerinize kadar bir kontrol listesi hazırlıyoruz. Böylelikle ihracat adına adım attığımızda, önümüze gelebilecek olan olası problemleri daha başlamadan çözüyoruz. Bu noktada Export Miners ekibi olarak eksikleri nereden, nasıl ve hangi maliyete halledebileceğimizi tarihsel anlamda belirliyoruz. Şirketinize özel olarak belirlediğimiz takvime bakarak, işlerin ne zaman sona ereceğini görebiliyorsunuz. Bu aşamadayken belirlediğiniz rakip firmalara da göz gezdiriyor, onların sahip olduğu tüm varlıkları göz önüne koyuyoruz. Böylelikle size daha rekabetçi bir şirket olabilme imkanı sunuyoruz.

4
Ürünlerinizi Araştırıyoruz.

Ürettiğiniz veya ticaretini yaptığınız tüm ürünleri ve bu ürünlere ait Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu numaralarını belirliyoruz.

5
Hedef Pazarı Oluşturmaya Başlıyoruz.

Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) bilgilerinden yola çıkarak dünyadaki tüm pazarları araştırıyoruz. Hazırladığımız hedef Pazar araştırmasında Türkiye’den satılan ürün sayısı, ürün ağırlığı ve ürün fiyatı gibi detaylara ulaşıyoruz. Sadece Türkiye ile yetinmiyor, tüm ülkelerin bu ürünü ödedikleri fiyatları belirliyoruz. Vergisel ve lojistik anlamda yaşayabileceğimiz sorunları ortaya koyuyoruz.

6
Artık Hedef Koyma Zamanı.

Hazırladığımız rapor sonrasında, sizinle bir araya gelip hedefimize olabilecek asgari 3 adet hedef Pazar oluşturuyoruz. Beraber oluşturduğumuz hedef pazarlara uygun katalogları, belki de web sitenizi tekrardan düzenliyoruz.

7
Mail Adreslerimizi Açıyoruz.

İşletmenize ait fakat Export Miners ekibinin kullanacağı bir mail adresini sizden talep ediyoruz. Böylece Export Miners tarafından gönderilen ve alınan her mailden bilginiz oluyor.

8
Artık Müşteri Bulma Zamanı.

Beraber belirlediğimiz hedef pazarlarda müşteri arayışımız başlıyor. Bu noktada asla müşteriler ile irtibata geçmiyor, hiçbir şekilde iletişim sağlamıyoruz. Hedef pazarlarda bulunan müşterilerimizi size bir rapor halinde sunuyor, görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. Müşteri listelerini oluştururken iki farklı kategori halinde sunuyoruz. Bu kategorileri KESİN MÜŞTERİLER ve POTANSİYEL MÜŞTERİLER olarak ayırıyoruz. Peki fark ne? Kesin Müşteri: Hedef pazarımızda bulunan ve ürünlerinizi ithal eden, bunu devletlerine beyan ederek bir ithalat beyannamesi açan şirketlerdir. Bir başka deyiş ile bu şirketler, hali hazırda bizim aradığımız şirketlerdir. Potansiyel Müşteri: Hedef pazarda ürünlerimizi alabilecek, ticaretini yapabilecek müşterilerdir.

9
İletişim Başlıyor.

Artık her şey hazır olduğuna göre müşterilerimiz ile iletişime geçme zamanı. Export Miners olarak kullandığımız son teknoloji sistem bize birtakım avantajlar sağlıyor. Mesela gönderdiğimiz mailin kaç kere ve nerede okunduğu, kaç kere başka birisine iletildiği veya ek olarak gönderdiğimiz kataloğun kaç kere açıldığı gibi önemli bilgilere erişiyoruz. Öte yandan telefon yolu ile de ulaştığımız müşterilerimiz olabiliyor. Export Miners ekibi haftalık ve aylık raporlamaları ile müşterilerimizin kaç defa arandığını, kaç kez iletişim kurulduğunu size rahatça sunabiliyor. Tüm iletişimi sizin şirketinize ait fakat kullanımı Export Miners ekibi tarafından yürütülen mail adresleri ile yürüttüğümüz için, hedef pazardaki müşterimiz ile bir güven ortamı sağlamış oluyoruz.

10
Kampanya Başlasın.

Mail yolu veya telefon ile ulaştığımız müşterilerimizden öne çıkanlar elbet olacaktır. Öne çıkan müşterilerimizi beraber belirliyor, hedef pazara yeni giriş yaptığımız için özel fiyatları sizinle belirliyoruz. Böylece yürüttüğümüz kampanyanın başarı oranını arttırıyoruz.

Tanışalım ve ihracatınız en üst seviyeye taşımak için beraber çalışalım.