NEDEN BİZ?
Örnek Senaryolar
İhracatın bu ülkeye kattığı değeri bilen, bu değeri daha da arttırmak için gecesini gündüzüne katan işletmelerimize destek olmayı amaçlayan yapımızı, tecrübemiz, bilgimiz ve donanımımız ile tamamlıyoruz.
Hiç İhracat Yapmıyorum !

Hasan bey senelerdir Anadolu’da tarım ile uğraşıyor. Her sene ekip, alın teri ile biçiyor. Hasat zamanı gelmeden önce, alıcılar Hasan beye parasını ödüyor ve ürünlerini satın alıyor. Fakat Hasan Bey, kendisinin ürettiği bu ürünleri yurt dışına satmıyor ya da satamıyor. Çünkü dış pazarı ve ihracatı bilmiyor. Dolayısıyla her sene alıcıların ona ödediği ücreti kabul etmek zorunda kalıyor. Oysa ihracat yapabilse, kazancı Türk Lirası yerine döviz olacaktı. Daha çok kazanacak, belki de daha çok yatırım yapabilecekti.

Çözüm : Export Miners

İster yeni kurulmuş, isterse 50 yıllık bir şirket olsun; Export Miners ekibi olarak hiç ihracat tecrübesi olmayan işletmelerin elinden tutup, onları ihracat yapabilir işletmeler haline getiriyoruz. Özellikle hiç ihracat yapmamış olan, ihracat anlamında emekleme adımları atan işletmelere karşı daha hassas ve daha koruyucu bir yapı içerisinde hareket ediyoruz. İhracatta yeniyim diyen işletmeleri kataloglarından web sitelerine kadar geniş bir yelpazede değerlendirip, ihracata hazırlıyoruz.

İhracat Yapıyorum Ama…

Selin hanım, bin bir emek ile kurduğu tekstil atölyesi ile geçtiğimiz sene İtalya’ya ihracat yapmayı başardı. Onunla aynı zamanda işe başlayan Faruk Bey ise, Selin hanımdan da çok ihracat yapıyor. Oysa her ikisi de İtalya’ya ürün satıyorlar. Selin hanım, pazarı kullanamadı mı? Faruk beyin bulduğu müşterilere ulaşamaz mıydı? Acaba Selin Hanım ürününü ucuza mı satıyor?

Çözüm : Export Miners

Export Miners ekibi olarak her işletme için ayrı pazar stratejileri kuruyoruz. Kısaca doğru pazarı sizinle beraber buluyoruz. Bulduğumuz pazarlardaki birim fiyatları, üreticileri ve karşılaşabileceğimiz diğer engelleri beraber masaya yatırıyor, hızlı bir şekilde harekete geçiyoruz. Mevcut pazardaki müşteri sayınızı arttırıyor, yeni fırsatları beraber değerlendiriyoruz.

İhracat Ağım Çok Geniş

Zeki bey çok uzun süredir aile şirketinin başında. Tüm gücünü ve emeğini bu şirkete yatırmış durumda. Zamanında yapılan başarılı ihracat hamleleri, Zeki beye güçlü bir ihracat ağı olarak geri dönmüş. Peki artık yapacak bir şey kaldı mı?

Çözüm : Export Miners

Elbette kaldı. Export Miners ekibi olarak mevcut ağınızı inceliyor, vazgeçilebilir pazarları belirliyoruz. Avrupa Birliği içerisinde üretim yapabileceğiniz bir alan belki de bir stok deposu. Maliyetlerinizi minimuma, faydanızı ise maksimuma çıkartmak için beraber çalışabiliriz.

Tanışalım ve ihracatınız en üst seviyeye taşımak için beraber çalışalım.