Skip links

Export Miners ile çalışmaya karar vermeden önce şirketinize ve ihracatınıza neler katabileceğimizi öğrenmek , en doğal hakkınız….

Yıllarca edindiğimiz tecrübeler sonrasında sizin için birbirinden farklı örnek senaryolar hazırladık.

Örnek senaryolarımızı her gün ihracatını yaptığımız farklı şirketler ve farklı dinamiklerini göz önünde bulundurarak hazırladık.

Size uygun olan senaryoyu seçerek deneyimlerimizi inceleyebilir , sonrasında karar vererek ihracatın yeni boyutu Export Miners ailesine katılabilirsiniz…

Örnek Senaryo 1:
Firmamızın İhracatı Henüz Başlamadı.
İhracatta Çok Yeniyiz.

İhracata yeni başlamak isteyen bu firmamız , ihracat konusunda oldukça tecrübesiz.

İhracatta bir tecrübeleri olup olmadığı aslında bir sorun değil.  Çünkü Export Miners var. 

Örnek Senaryo 2:
Firmamız Bazı Bölgelere İhracat Yapıyor.
İhracat Konusunda Bilgimiz Var.

İhracatı az ya da çok fiilen yapan bu firmamız, ihracatın ne olduğunu ve ne tip zorluklar ile karşılaşabileceğini bilen bir firma. 

Firma Export Miners ile ihracatta yeni bir boyut kazanmak istiyor.

Çünkü Export Miners tam olarak bunun için var.

Örnek Senaryo 3:
Firmamızın İhracat Ağları Çok Geniş.
İhracat konusunda Çok Fazla Bilgimiz Var.

Belki Türkiye'nin en büyük 500 ihracatçısı içerisinde yer alıyor , belki de oldukça büyük bir grup firması

Tek gerçek ihracat konusunda kendilerini yetiştirmiş ve ihracat konusunda da oldukça deneyimli oldukları. 

Bakalım Export Miners bu firmaya neler katabiliyor ? 

İhracatta Çok Yeni Firmamız

Mevcut İhracat Durumu : İhracatı Yok / İhracata Başlamak İstiyor.

İhracat Tecrübesi : Yok / Oldukça Az

İhracata başlamak isteyen firmamız Export Miners ekibi ile bir araya gelerek ihracatını geliştirmek ve başlatmak istiyor.

Firmamız ihracat konusunda tecrübesiz. Fakat ürettiği ve(ya) ticaretini yaptığı ürünlerin ihracat konusunda başarı potansiyelinin çok yüksek olduğuna inanıyor.

Firmamız ihracatının hızlı bir şekilde başlamasını ve  en hızlı şekilde ihracat müşterileri ile bir araya gelmeyi bekliyor. 

İhracatın uzun bir süreç olduğunun farkında olan firmamız, vakit kaybetmeden ihracat konusunda adımlar atmak istiyor.

İhracat konusunda tecrübe eksikliği olan firmamıza destek verirken , ihracatta başarımızın temeline oturttuğumuz bir takım temel prensiplerimizi de firmamıza aktarmak istiyoruz.

Tüm bunları yaparken firmamızın mali ve idari yapısına ait dinamikleri de beraber öğreneceğiz. Firmamızın karşısına çıkacak her maliyeti getiri ve götürü konusunda firmamız ile tartışıp bu şekilde kararlar alacak , firmamızın en kısa sürede ihracat müşterileri ile bir araya gelmesini sağlayacağız. 

Uzun ve yorucu bir süreç olan ihracat konusunda firmamızı düzenli olarak bilgilendirecek ve  firmamız ile bir araya gelerek ihracat konusundaki tecrübelerimiz başta olmak üzere gözümüze çarpan diğer eksiklikleri de firmamız ile paylaşacağız.

Fuar, yurtdışı müşteri ziyaretleri ve müşterilerin olası ziyaretleri konusunda firmamızın her adımda yanında olacak ve her aktivitesinde onlarla olarak ihracat tecrübesi konusunda eksik hissetmemelerini sağlayacağız. 

Bu süreçte eğer talep edilirse yurtdışı yazışmalarında ve görüşmelerinde de firmamıza destek olacağız. 

Eksikliğini hissettiğimiz form , döküman vb gibi noktalarda firmamıza ait formaları oluşturacak ve ihracat konusunda oldukça rahat bir süreç geçirmelerini sağlayacağız.

İhracatta Tecrübeli Firmamız

Mevcut İhracat Durumu : İhracatı Var/ İhracatını Genişletmek İstiyor.

İhracat Tecrübesi : Var

Fiilen ihracatı olan ve ihracat tecrübesine sahip firmamız , Export Miners ekibi ile bir araya gelerek mevcut ihracat durumunu geliştirmek istiyor.

Firmamız ihracat konusunda tecrübeli. Fakat mevcut ihracatını daha da  geliştirebileceğine ve yeni ihracat müşterilerine ulaşabileceklerine inanıyor.

Firmamız mevcut  ihracatının hızlı bir şekilde gelişmesini ve  en hızlı şekilde yeni ihracat müşterileri ile bir araya gelmeyi bekliyor. 

İhracatın uzun bir süreç olduğunun farkında olan firmamız, vakit kaybetmeden ihracatını geliştirme konusunda adımlar atmak istiyor.

İhracat konusunda tecrübe eksikliği olmayan firmamıza destek verirken , ihracatta başarımızın temeline oturttuğumuz bir takım temel prensiplerimizi de firmamıza aktarmak istiyoruz.

Tüm bunları yaparken firmamızın mali ve idari yapısına ait dinamikleri de beraber öğreneceğiz. Firmamızın karşısına çıkacak her maliyeti getiri ve götürü konusunda firmamız ile tartışıp bu şekilde kararlar alacak , firmamızın en kısa sürede ihracat müşterileri ile bir araya gelmesini sağlayacağız. 

Uzun ve yorucu bir süreç olan ihracat konusunda hali hazırda yol kat etmiş  firmamız ile düzenli olarak dirsek temasında kalarak firmamızın beklentilerine uygun ihracat müşterilerini oldukça hızlı bir şekilde kendileri ile buluşturacağız.

İhracatta Çok Tecrübeli Firmamız

Mevcut İhracat Durumu : İhracatı Var/ Üretiminin ya da ( stoklarının ) Büyük Bir Kısmını İhraç Ediyor.

İhracat Tecrübesi : Var

Kurduğu ihracat ekibiyle düzenli olarak ziyaretler yapan ve kazanılan her 100 liranın 60 lirasını ihracatından sağlayan firmamız , Export Miners ekibi ile bir araya gelerek mevcut ihracat durumunu nasıl daha da iyi bir şekle getirebileceğini tartışmak istiyor. 

Firmamız ihracat konusunda oldukça tecrübeli. Kendi içerisinde kurduğu ihracat ekibiyle düzenli olarak müşteri ziyaretleri ve fuar katılımları sağlıyor. Hali hazırda belli ülkelerde bayileşme yoluna da gidilmiş durumda.

Mevcut ihracatları konusunda artık stabil bir düzene oturmuş olan firmamız, bazı ülkelerde bayilerinden memnun değil ya da piyasaya yeni sürecekleri ürün grupları ile ilgili ihracata çok hızlı bir şekilde devam etmek istiyor.

İhracatta tecrübesi olan ve emeklerinin karşılığını düzenli ihracat ile alan firmamız, belki eksik gördüğü bölge ve ülkelerde ; belki de eksik gördüğü ürün gruplarında ihracat müşterisi bulmamızı istiyor. 

Ekip olarak düzenli toplantılar ile bilgilendireceğimiz ve her süreci beraber yürüteceğimiz firmamız ile sürekli dirsek temasında kalmak en önemli önceliğimiz. 

İhracat konusunda tecrübe sorunu olmayan firmamız için düzenli ihracat müşterileri belirlemek, firmamızın da bizim de en yüksek ve ilk önceliğimiz.

Keşfetmeye Devam Et
Kaydır