Sıkça Sorulan
Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
1
İhracat ajansı nedir?

İhracat ajansı, uzmanlık ve ticari fayda alanı sadece ve sadece ihracat olan; ihracatın her noktasında bilgi ve deneyimi olan bir yapıdır. İhracat ajansı olarak kurulan bir yapının tek işi ihracat ve ihracata bağlı operasyonları yürütmektedir. Türkiye’nin ilk ihracat ajansı Export Miners, her şeyin danışmanı değildir. Aslında Export Miners, danışmanlık şirketi de değildir. Export Miners; sadece ihracat yapan, ihracat operasyonlarının yerinde ve zamanında eksiksiz bir şekilde yürümesini sağlayan tüm diğer alt dallar ile çalışan; Türkiye’nin ilk ihracat ajansıdır.

2
Yaptığınız işi bir cümlede anlatabilir misiniz?

Export Miners; şirketinizin bünyesinde bulunmayan, yani fiziki olarak sizinle beraber aynı çatı altında çalışmayan, fakat sizin adınıza tam donanımlı bir ihracat birimi olarak görev yapan bir yapıdır.

3
Referanslarınızı neden paylaşmıyorsunuz?

Açıkçası referanslarımızı paylaşmayı biz de çok istiyoruz. Fakat her iş öncesinde imza altına aldığımız gizlilik sözleşmemiz bu noktada elimizi oldukça bağlıyor. Çünkü, biz referansları ile satış yapan bir yapı değil, başarıları ile hareket eden bir yapıyız.

4
Gizlilik anlaşmasını biraz daha anlatabilir misiniz?

Gizlilik anlaşması; Export Miners ile çalışmaya başladığınız an imzalanan ve çalışmamızın sonrasında da devam eden bir anlaşmadır. Gizlilik anlaşmamız, ihracatınızı yaparken elde edebileceğimiz her türlü ticari sırrı kapsar ( maliyet, iskonto oranları, teknik ve ürün reçeteleri ). Aynı zamanda gizlilik anlaşmamız sayesinde; aynı ürünü üreten ve(ya) pazarlayan başka bir firma ile çalışmamızı engeller. Aksi bir durum ortaya çıktığında ve bu durum ispatlandığında ise, anlaşmayı çiğneyen taraf 150.000 EURO ile cezalandırılır

5
Her danışmanlık firması birden çok iş kolunda faaliyet gösterirken siz neden sadece ihracat üzerine çalışıyorsunuz?

Çünkü Export Miners ekibi olarak, sadece bildiğimiz işi yapıyoruz. Biz Export Miners’ı kurmadan önce de Türkiye’nin farklı bölgelerinde birbirinden farklı sektörlerde ihracat yaparak yaşamını idame ettiren bir ekiptik. O yüzden sadece en iyi bildiğimiz işi, yani ihracatı yapıyoruz.

6
Siz bir platform musunuz?

Hayır. Export Miners bir platform değildir. Herkesin bedelini ödediği sürece alabileceği hazır bir bilgiyi 1 birime alıp, size 4 birime satan bir yapımız ne yazık ki yok. Rakiplerimize bu alanda başarılar dileriz 😊

7
Size şirketimin e-mail adresini vermek istemiyorum. Nasıl bir yol izleyebiliriz?

Elbette, karar sizlerin. Biz bu noktada sizin adınıza yazışma işlemlerini pas geçebilir; sürekli olarak size veya ekibinize müşteri listeleri sunabiliriz. Böylece müşteri ile iletişim süreçlerini tamamen siz kendi bünyenizde yönetmiş olursunuz.

8
Komisyon ile neden çalışmıyorsunuz?

Export Miners ekibi olarak öncelikle komisyon-kâr marjı ve kâr payı gibi kelimeleri sevmiyoruz. Bahsi geçen sistemde, A firması B firmasından daha çok komisyon verir ise; tüm ekip olarak B firmasına destek vereceğimiz için A firması bizden yeterince faydalanamayacaktır. Öte yandan, dış ticaretin tabiri caiz ise ayağa düşmesi sonucu; orta seviyede İngilizce bilen ve azıcık hesap yapabilen herkesin 2 birime ihraç kayıtlı fatura ile aldığı ve bu ürünü 3 birime satması sonucu oluşan komisyon terimi; bizim ekibimiz için oldukça uzak bir tanım.

9
Elinizde bir veri bankası ( database ) var ve onu mu bize sunuyorsunuz ?

Keşke böyle bir büyüklükle bir veri bankamız olsaydı. Yüzlerce sektörün; binlerce ürünü için dünya üzerinde varlık gösteren her ülkedeki müşterilerin kaydını tutabileceğimiz bir sistem ne yazık ki yok.

Export Miners’ın size sunduğu müşteri listeleri, veri madenciliği teknolojisi ile o an firmanız için özel olarak hazırlanan; düzenlenen ve sunulan bilgilerdir.

10
Biz de dış ticaret müsteşarlıklarından veri alabiliyoruz. Farkınız ne?

Öncelikle tebrik ederiz. Ne yazık ki müsteşarlıkların yaşadığı yoğunluk yüzünden sizler ile paylaştığı verilerin; güncel olmadığını ve çoğu zaman da sektörden alakasız veriler olduğu gerçeğini de bizimle paylaşmak ister misiniz? 😊

Export Miners; şirketinizin ihtiyaçlarını belirleyerek, sizin için o an veri madenciliği yeteneklerini kullanarak özel müşteri listeleri hazırlar. Müşteri listelerimizde sektörden veya üründen alakasız hiçbir firma bulunmamaktadır.

Tanışalım ve ihracatınız en üst seviyeye taşımak için beraber çalışalım.